Kandidáti

Petr Lichtenberg

63 let, 1. místostarosta Chrudimi

Vystudoval jsem SEŠ Chrudim s maturitou, pracoval jsem v bankovnictví a v různých pracovních pozicích v soukromých firmách. Poslední 4 roky jsem zastával funkci 1. místostarosty města, kde jsem se, z hlediska řízení a problematiky města, mnohému naučil. Jsem vyznavačem osobni svobody jednotlivce (a s tím ruku v ruce spojené zodpovědnosti) a zdravého selského rozumu, který v naši společnosti postupně a kvapem mizí. Mám rád Českou republiku, nám rad své rodné město Chrudim a chci pro ně a pro jeho občany nadále pracovat.

Naším heslem je „Tady jsme doma“. Protože přesně tak se chceme všichni v Chrudimi cítit. Chceme tu mít dobré podmínky pro práci i příležitosti k odpočinku a zábavě. Chceme příjemné a čisté prostředí, chceme být na své město pyšní. Je toho mnoho, co naše město potřebuje: funkční hotel, za který už se nebudeme stydět, opravenou sportovní halu, dostatek parkovacích míst a dětských hřišť, nové cyklostezky, opravené chodníky… Všechny strany před volbami slibují, co všechno lidem zařídí a poskytnou. Zdaleka ne všechno se podaří. Zvláště v této těžké době budeme postupovat vpřed malými krůčky a budeme se muset pečlivě rozhodovat, do čeho investovat a co ještě chvíli počká. Proto považuji za obzvlášť důležitou komunikaci s občany města. Vedení města by mělo lidem naslouchat, všímat si toho, co jednotlivé městské části potřebují, a dát lidem možnost projevit svou vůli a vyjádřit své potřeby. Tím jsme se řídili, když jsme dali lidem možnost, aby podpořili Chrudimskou nemocnici svými podpisy na petici.

Nečeká nás jednoduché období. Uvědomujeme si, že bude finančně náročné. Náš volební program je proto spíše realistický než maximalistický (ostatně v podobném duchu vedeme i svou kampaň). Ale víme, co je pro nás důležité a zač je třeba bojovat, ať už ve vedení města nebo v opozici. Máme společný zájem – svoje město. Děkuji všem, kdo nám věří a dají nám ve volbách svůj hlas.

MUDr. Jan Haase

62 let, lékař

Vystudoval jsem lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, složil atestace v oboru chirurgie prvního a druhého stupně a poté 20 let pracoval na chirurgickém oddělení Chrudimské nemocnice. Od roku 2005 provozuji privátní chirurgickou ambulanci v Chrudimi. Zastupitelem města Chrudim jsem od roku 2018, zároveň pracuji jako předseda Komise sociálních věcí a zdravotnictví.

 

Od ukončení studií se starám o zdraví chrudimských občanů, proto si pro ně přeji plně dostupnou a kvalifikovanou zdravotní péči. To je naší prioritou. Omezování péče v Chrudimské nemocnici musíme ihned zastavit a v co nejkratším čase obnovit provoz lůžkové části interního oddělení. 

Šárka Koubová Krčová

49 let, OSVČ

Narodila jsem se v Chrudimi, v Chrudimi jsem studovala, v Chrudimi žiji, v Chrudimi se bavím a pracuji, Chrudim prostě miluji. Po absolvování Střední průmyslové školy strojnické v Chrudimi jsem se rozhodla změnit obor, ve kterém bych se chtěla realizovat, a vystudovala jsem Školu oděvního designu v Praze. Poté jsem si v Chrudimi založila oděvní studio, ve kterém se věnuji návrhům a zhotovování oděvů na zakázku.

Nedokážu si představit, že bych žila někde jinde, mám Chrudim ráda, a tak mě trápí její „vady na kráse". Prioritou je pro mne obnovení plnohodnotné funkčnosti Chrudimské nemocnice. Dalším velkým problémem je v Chrudimi nedostatek dostupných bytů pro mladé rodiny. Já osobně bych se chtěla zasadit o revitalizaci amfiteátru letního kina, chtěla bych podpořit kulturní akce v centru města, aby opět město "žilo". Přála bych si více zpřístupnit chrudimská sportoviště veřejnosti, zejména zimní stadion, a podpořit tak rodinné sportovní vyžití. Protože život není jen o práci.

 

4. Radek Nejedlý, 46 let, OSVČ

V Chrudimi jsem se narodil. Mám střední odborné vzdělání s maturitou. 19 let jsem podnikal v pohostinství, v současné době pracuji v pojišťovně.

Rád bych ve městě podpořil sport, kulturu, zájmovou činnost mládeže a vzdělávání seniorů.

5. MUDr. Iva Slavíková, 35 let, lékařka ZS

Celá moje rodina bydlí v chrudimském okrese. Je pro mne důležité, aby v našem městě byla zachovaná nemocnice, která bude schopna poskytovat neomezenou péči. Protože rodina je pro mě na prvním místě, přála bych si, aby Chrudim byla městem pro každou rodinu.

6. Marek Kašperan, 46 let, OSVČ

Narodil jsem se v Chrudimi. Vyučil jsem se strojním mechanikem, několik let se živil jako řidič kamionu a od roku 2000 podnikám ve stavebnictví – zajišťuji kompletní dodávky střech. Pracuji hodně a tvrdě. Mým základním životním mottem je: „Každý člověk se musí snažit postarat sám o sebe a kdo už nemůže, ten musí vědět, že se mu dostane pomoci od zbytku společnosti.“

Přál bych si, aby v Chrudimi bylo čisto a uklizeno, například kolem kontejnerů na tříděný odpad. Aby zde byl dostatek parkovacích míst a abychom se nemuseli stydět za taková místa, jako je nefunkční hotel Bohemia.

7. Richard Alexa, 43 let, učitel bojových umění

V Chrudimi žiji od narození. Mou srdeční záležitostí je sport, bojová umění, hudba a kultura obecně. Od roku 2015 vedu v Chrudimi školu bojových umění a jsem rád, že mohu dětem dávat to nejlepší ze sebe a bojového umění. Působím i na ZŠ Comenia a učím v autoškole.

Po zkušenostech z místní komunální politiky stále věřím, že základem je komunikace, kontinuita projektů a neboření fungujících věcí. Chtěl bych podpořit sport, kulturu a bezpečnost v našem městě. Politiku nevnímám jako povolání, ale jako ne moc oblíbené poslání.

8. Adam Broulík, 33 let, tatér a malíř

Jsem magistr sociální antropologie a podnikatel – maluju a tetuju ve vlastním salonu.

Rád bych změnil mediální obraz města; současná prezentace mi přijde spíše nudná, což je podle mě škoda.

9. Pavel Snětina, 52 let, kontrolní technik

Vystudoval jsem Střední elektrotechnickou školu v Hradci Králové. Nyní pracuji jako kontrolní technik v autodopravě.

Jsem rozený Chrudimák, žiji v místní části Topol. Jako člen osadního výboru Topol jsem už dostal možnost něco změnit, něco vylepšit, zkrátka něco pro své město udělat.

Stále co zlepšovat.  A protože nejen prací živ je člověk, považuji za velmi důležité podpořit kulturní život v Chrudimi, nabídnout kulturní vyžití všem generacím a podpořit i místní podnikatele, kteří by mohli být v tomto směru městu prospěšní.

10. MUDr. Jitka Haase, 54 let, lékařka

Po ukončení studia na lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové jsem složila atestaci I. stupně z anestezie a resuscitace. Deset let jsem pracovala v Chrudimské nemocnici jako anestezioložka. Poté jsem složila nástavbovou atestaci z posudkového lékařství a v současné době pracuji jako posudková lékařka.

Pro město Chrudim si přeji další rozvoj kultury, pokračování tradic v podobě CHHV, divadla, plesů a vůbec zajištění bohatého kulturního programu v kultivovaném prostředí našeho města. A samozřejmě kvalifikovanou zdravotní péči v Chrudimské nemocnici.

 

11. Ing. Josef Lebduška, 71 let, soukromý zemědělec

Původně jsem se vyučil kovářem a podkovářem, poté jsem vystudoval SZTŠ v Litomyšli a studium završil na ČVUT v Praze. V roce 1992 jsem spolu s dalšími společníky založil firmu Arkov s.r.o., která úspěšně funguje dosud. K tomu obhospodařuji pozemky, které jsem dostal zpět v restituci. V Chrudimi žiji od roku 1974.

Rád bych se podílel na tom, aby Chrudim byla příjemnějším místem pro život s čistými ulicemi, parky a opravenými chodníky. Jsem pro podporu sportovních aktivit mládeže, pro různost zaměření základních škol a pro vytváření alternativ ve vzdělávání. Přál bych si také podporu pro místní podnikatele a pro profese, které momentálně v Chrudimi chybí, například pro zubní ordinace. Chci prosazovat město bez dluhů, tedy neutrácet městské peníze za zbytečné projekty.

12. David Lankaš, 45 let, OSVČ

V Chrudimi bydlím od roku 1980. Vystudoval jsem SPŠPT v Pardubicích. V roce 1996 jsem začal podnikat v pohostinství, což mi vydrželo dosud.

13. Mgr. Marika Komárková, 50 let, středoškolská učitelka

V Chrudimi žiji více než 40 let. Vyučuji angličtinu a španělštinu na zdejší obchodní akademii. Kromě jazyků jsem vystudovala také výtvarnou výchovu. Má diplomová práce byla zaměřena na Chrudimská Trienále ex libris; zajímá mě nejen výtvarné umění, ale i hudba a především tanec.

16 let jsem bydlela v historickém centru Chrudimi a srdcem jsem tam zůstala. Velmi mě mrzí, že naše krásné náměstí je téměř mrtvé, žádné květiny, málo kulturních akcí, nic, co by přitáhlo turisty. Ráda bych, aby se to změnilo: aby byla Chrudim živější a atraktivnější po své obyvatele i pro turisty. V centru mého zájmu je MUBASO, jehož potenciál není využit. Přála bych si to změnit.

14. Pavel Eismann, 61 let, ředitel společnosti

Jsem absolventem SOU v Chrudimi. Jako ředitel společnosti pracuji už dvacet let; v současnosti řídím celkem sedm firem, které se zaměřují na služby pro místní obyvatele.

Přál bych si zdravou Chrudim: s dostupnou zdravotní péčí a fungující nemocnicí a s dostatkem příležitostí pro sportovní a pohybové aktivity.

 

15. Libor Černý, 58 let, vedoucí oddělení

Mám středoškolské vzdělání s maturitou. Jsem sportovně založený, mám rád fotbal, jízdu na kole, posilovnu…

Podpořil bych opravu cyklostezky z Chrudimi do Slatiňan, obnovení mostu přes řeku Chrudimku v ulici Jungmannovo nábřeží a brzké zprůchodnění Myší díry. Také bych rád zajistil větší bezpečnost, klid a pořádek ve městě.

16. Milan Horáček, 55 let, manažer

Jsem od narození Chrudimák. Vyučil jsem se na SOUE s maturitou v Přelouči v oboru mechanik elektronik. Od r. 1996 se aktivně pohybuji v IT prostředí v oblasti obchodu a servisu IT technologií. Aktuálně jsem zaměstnán ve společnosti Callisto96 Chrudim na pozici obchodní manažer. Mezi mé zájmy patří fotbal, turistika, motorky a cestování.

V Chrudimi mě trápí především špatný stav komunikací a chodníků, nedostatek parkovacích míst, špatný průjezd sídlištěm pro IZS, velmi málo hracích prvků pro děti a špatné noční osvětlení na některých místech. Na sídlištích a v obytných čtvrtích bych rád prosadil sníženou rychlost, případně označení OBYTNÁ ZÓNA. Ve městě také postrádám kvalitní cyklostezky do okolních obcí.

17. Iveta Babjáková, 49 let, medicínský reprezentant

Vystudovala jsem farmaceutickou školu a pracuji jako medicínský reprezentant.

Byla bych ráda, kdyby se v Chrudimi věnovalo více pozornosti seniorům. Aby se pro ně pořádalo více kulturních akcí a aby měli více příležitostí k setkávání.

 

18. Jitka Šikolová Kocsombová, 62 let, OSVČ

Vystudovala jsem Střední ekonomickou školu a od roku 1990 v Chrudimi podnikám. Chrudim miluji a jsem tu velmi spokojená…

Byla bych ještě spokojenější, kdyby bylo v Chrudimi více čistých laviček, více okrasných květinových záhonů a lepší chodníky. Prostě pěkné pokoukání, posezení i procházení.

19. Monika Vanžurová, 49 let, provozní hudebního klubu

Vyučila jsem se na Středním odborném učilišti v Moravských Budějovicích. Vystřídala jsem různá zaměstnání, pracovala jsem u ČD, v nákladní dopravě, v pohostinství, jako taxíkářka… Nebojím se žádné práce ani změn v pracovním životě. V Chrudimi žiji od roku 2021.

Přála bych si především to, aby v ulicích města, kde žiji, bylo bezpečno. Aby se člověk nemusel bát o své děti, nebo že narazí na nějaké „nekalé živly“ v ulicích. Uvítala bych více míst, kde by si člověk mohl v neděli sednout s přáteli, proto bych se přimlouvala za podporu různých kavárniček a podobně.  Aby to ve městě trochu žilo.

 

20. Filip Havlík, 20 let, student

Jsem studentem Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice.

Podle mého názoru by se v Chrudimi mělo poskytnout více bytů pro mladé lidi; doba není lehká a studenti to s osamostatněním nemají jednoduché. Rád bych Chrudim čistší s dostatkem parků, hřišť a dalších prostorů, kde si můžou hrát děti.

21. Bc. Aneta Lichtenbergová, DiS., 36 let, asistentka ředitele

Vystudovala jsem obor Aplikovaná ekologie – Inženýrská ekologie na ČZU v Praze. Podstatnou část své pracovní kariéry jsem se věnovala životnímu prostředí. Tři roky jsem pracovala na MěÚ ve Slatiňanech jako referentka Odboru výstavby a životního prostředí, v letech 2014-2017 na MěÚ v Chrudimi jako referentka Odboru územního plánování a regionálního rozvoje, agenda Projekt Zdravé město Chrudim a MA 21. V současnosti jsem asistentkou obchodního ředitele ve společnosti zabývající se vývojem, prodejem a implementací nemocničních informačních systémů. V Chrudimi žiji od narození.

V Chrudimi bych ráda podpořila kulturní a sportovní život. Přála bych si, aby moje město bylo „zdravé“ s dostatkem míst nejen pro sportovní aktivity, ale i pro odpočinek a relaxaci. Aby bylo místem, kde stojí za to žít.

22. Alena Kašparová, 65 let, OSVČ

Vystudovala jsem Střední ekonomickou školu v Chrudimi a Střední knihovnickou školu v Brně. Až do roku 1991 jsem pracovala na Okresním kulturním středisku v Chrudimi. Do roku 2002 jsem podnikala v Chrudimi, poté jsem se přestěhovala do Prahy. Od té doby se věnuji realitám a finančnímu poradenství. Do Chrudimi jsem se vrátila v roce 2012. Od roku 1996 jsem členkou Divadelního spolku Jana Nepomuka Štěpánka v Chrudimi.

Chtěla bych podpořit spolkovou činnost v Chrudimi, vylepšit komunikaci města a Chrudimské besedy se spolky i jednotlivci, kteří chtějí kulturní život v Chrudimi oživit a zkvalitnit.

23. František Komárek, 51 let, soukromý zemědělec

V Chrudimi jsem se narodil a žiji zde celý život. Vystudoval jsem Střední zemědělskou školu v Litomyšli. Rodinné farmě v Topoli věnuji téměř všechen svůj čas. Jsem také členem místní jednotky SDH.

Přál bych si, aby okrajové části města nezůstávaly na okraji zájmu chrudimské radnice. I my jsme Chrudimáci. Potřebujeme zde chodníky, lepší dopravní spojení, udržovaná veřejná prostranství… Také sbory dobrovolných hasičů si zaslouží podporu města.

24. Mgr. Michaela Chmelíková, 36 let, správce webu

Vystudovala jsem sociální studia na Masarykově univerzitě v Brně. Momentálně jsem na mateřské dovolené, ale jinak pracuji jako administrátor webu u společnosti Vivantis.


Ráda bych pomohla k propojení cyklostezky mezi Slatiňany, Chrudimí a Medlešicemi. Dále bych ráda prosadila v Chrudimi zákaz pití alkoholu na veřejnosti kvůli bezdomovcům, aby nedávali špatný příklad školní mládeži. Také bych uvítala zlepšení stavu chodníků a dětských hřišť v sídlištích.

25. Ing. Jana Klimentová, 46 let, senior konzultant IT

Vystudovala jsem všeobecné zemědělství na Jihočeské Univerzitě. Zootechnickou specializaci jsem si doplnila pedagogickým minimem při České zemědělské univerzitě v Praze.

Chrudimským občanům bych přála především kvalitní lékařskou péči ve fungující nemocnici, dostatek herních prvků u bytových domů a sportoviště dostupná veřejnosti.

26. Jindřich Kučera, 61 let, montážní dělník

Vyučil jsem se strojním zámečníkem na SOU Transporta Chrudim. Pracuji jako montér v oboru plynárenství.


Rád bych přispěl ke zlepšení parkování na velkých sídlištích. Trápí mě znečištěný tok řeky Chrudimky, proto bych chtěl prosadit vyčištění toku řeky a úpravy nábřeží v lokalitě města. Zasadil bych se o větší čistotu na vlakovém a autobusovém nádraží a jsem pro dodržování zákazu kouření na zastávkách. Také bych rád zachoval v Chrudimi pro živnostníky zdarma předzahrádky, které napomáhají oživení města

27. Ing. Lenka Jehličková, 39 let, lektorka flamenca

Vystudovala jsem vysokou ekonomickou školu. Většinu svého „pracovního života“ se pohybuji v oblasti kultury a služeb, mám bohaté zkušenosti s organizováním kulturních akcí a festivalů. Vedu také svou taneční školu španělského flamenca a spolupracuji s umělci z různých oborů v celé ČR, ale i v zahraničí.

Ráda bych, aby byl kulturní život v Chrudimi pestřejší a otevřenější všem obyvatelům a cílovým skupinám, aby to v centru města žilo a v obytných zónách bylo naopak klidněji.

Aktuality

 • Ustavující zasedání Zastupitelstva města Chrudim

  24.10.2022

  V pondělí 24. října byl starostou města na další čtyřleté období zvolen František Pilný (ANO 2011). Zastupitelé dále zvolili prvním místostarostou Zdeňka Koláře (ANO 2011), druhým místostarostou Petra Lichtenberga (Chrudimáci), uvolněným radním Aleše Nunváře (Piráti) a neuvolněnými radními Evu Kleprlíkovou (ANO 2011), Jana Haase (Chrudimáci) a Daniela Lebdušku (Piráti).

  Více informací

 • Známe výsledky voleb!

  24.9.2022

  Chrudimáci díky Vašim hlasům obsadili krásné 4. místo a získali celkem 3 mandáty. Děkujeme!

  Více informací

 • Naše soutěž má vítěze!

  23.9.2022

  Naše soutěž má svého vítěze. Je jím pan Martin Vokatý, který uhádl počet našich bannerů ve městě i jejich umístění a obdržel od nás poukázku v hodnotě 1000,-  do restaurace Bowling Stromovka. Gratulujeme!

  Více informací

 • Zúčastnili jsme se Maratonu chrudimského

  17.9.2022

  Dne 17.9. 2022 jsme přispěli k vytvoření nového chrudimského a zároveň českého rekordu v etapovém maratonu, který zaznamenala Agentura Dobrý den z Pelhřimova. Účastníci zaběhli maraton za 3 hodiny, 24 minut, 47 vteřin, což dělá méně než dvě minuty na jednu etapu. (400 m) My jsme absolvovali 47.-49. etapu a navzdory chladnému a mokrému počasí jsme si to náramně užili!

  Více informací

 • Kašna Brusel opět v provozu

  1.9.2022

  Dne 1.9. 2022 byly dokončeny stavební úpravy kašny Brusel v Husově ulici a kašna byla uvedena do provozu. Tím byl splněn další bod volebního programu Chrudimáků. V dalším volebním období by měl být revitalizován i samotný parčík u Centrálu, kde se tato kašna nachází.

  Více informací

 • Podpořili jsme chrudimské dobrovolné hasiče

  31.8.2022

  31. srpna jsme předali příspěvek ve výši 20 000,- chrudimským hasičům, kteří letos oslavují 150 let své existence, na opravu stříkačky pro děti.

  Co nás k tomu vedlo?

  Všimli jsme si, jak málo pozornosti věnují občané všem těm předvolebním bannerům, plakátům a letákům, které většinou po vybrání schránek ihned vyhazují, aniž by se na ně alespoň podívali. Přesto je jednotlivé strany, ucházející se o přízeň voličů, produkují ve velkém! A ze všech se po volbách stane odpad. Všechny strany slibují zkvalitnění životního prostředí, zeleň do města a odpadové hospodářství, které město nezatíží, a přitom vyprodukují tolik zbytečného odpadu! Proto jsme se rozhodli jít jinou cestou, omezit propagaci na minimum a peníze využít účelněji. Ostatně, jedním ze stěžejních bodů našeho programu je „zodpovědně hospodařit a smysluplně investovat“.

  Nešlo o nějak horentní částku, ale Chrudimáky nesponzoruje žádný bohatý podnikatel ani žádná velká politická strana. Za financování naší kampaně děkujeme Svobodným, dar hasičům byl z naší kapsy. Ale dali jsme ho rádi. Chápeme to jako projev uznání a poděkování za všechno, co pro nás dobrovolní hasiči dělají.

  Doufáme, že třeba pro příští volby inspirujeme další strany, aby místo vyhazování peněz za zviditelňování sebe sama přispěli na něco užitečného.

  5

  6

  8

 • Doručení petice za opětovné zajištění provozu Chrudimské nemocnice

  24.8.2022

  Dne 24.8. 2022 jsme osobně doručili petici za „Opětovné zajištění provozu Chrudimské nemocnice v plném rozsahu“ na podatelnu Pardubického kraje pro pana hejtmana JUDr. Martina Netolického, Ph.D. a na podatelnu NPK, a.s. pro pana MUDr. Tomáše Gottwalda, MHA. Petici podepsalo za pouhý měsíc jen v působnosti ORP Chrudim 7249 lidí; 490 osob podepsalo petici elektronickou. Vzhledem k tomu, že petice má více jak 1000 podpisů, očekáváme, že bude projednána na nejbližším jednání Zastupitelstva Pardubického kraje dne 20.9.2022.

  Plné znění petice:

  My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme, aby byl opětovně zajištěn provoz Chrudimské nemocnice v plném rozsahu. Požadujeme zachování lékařské péče v této nemocnici minimálně na takové úrovni, na jaké byl v době před pandemií coronaviru, obnovení činnosti oddělení, jejichž provoz byl ukončen nebo omezen, tak, aby byla nemocnice opět plně funkční. V zájmu personálního zajištění nemocnice apelujeme na zřizovatele, aby respektoval potřeby zdravotníků, kteří se dlouhodobě na péči o pacienty podílejí, především aby snížil administrativní zátěž lékařů a zajistil nemocnici kvalitní management.

  Děkujeme.

  Děkujeme všem, kdo nemocnici svými podpisy podpořili. Obrovský dík těm, kteří aktivně pomáhali se sběrem podpisů: osadním výborům v Medlešicích, Markovicích, ve Vestci a ve Vlčnově, lékařům v ordinacích, lékárnám a všem ostatním. Poděkování patří i všem starostům, kteří svým spoluobčanům podepsání petice umožnili a dali jim svobodu vlastního rozhodování.

  Img_20220918_104310

  Img_20220919_233728

 • Venkovní posezení před Ginger Coffee barem

  18.8.2022

  Vzniklo další venkovní posezení pro ty, co si rádi dají kávu a něco sladkého v Ginger Coffee Baru na nádraží. Žádost o povolení dvou venkovních stolečků s párem židliček byla nejprve zamítnuta se zdůvodněním, že

  -        dotace, která byla na rekonstrukci přednádraží, to neumožňuje

  -        Policie ČR se domnívá, že tam bude příliš úzký průchod

  -        mohly by si tam sedat „závadové“ osoby

  Úřední šiml dostal ohlávku a posezení funguje. Protože hlavní zásadou místostarosty Petra Lichtenberga, který tuto „předzahrádku“ prosadil, je, že „úředník by neměl živnostníkům házet klacky pod nohy“.

  Fb_img_1663626669202

  Fb_img_1663626685975

  Fb_img_1663626698614

  Fb_img_1663627244557

chrudimaci2022.cz

logo